22 czerwca zgodnie z tradycja szkoły odbył się w naszej szkole happening pod hasłem "W grupie rażniej". 

Celem tego przedsięwzięcia z zakresu profilaktyki było kształtowanie poczucia przynalezności do grupy i zespołu, integracja społeczności szkolnej, kształtowanie wrażliwości na potrzeby innych, wdrażanie do empatii, stwarzanie okazji do wykorzystywania zdobytych wiadomości i umiejetności w praktycznym działaniu, wskazywanie alternatywnych sposobów spedzania wolnego czasu.

Po apelu wprowadzającym, który poprowadziła przewodnicząca Zespołu Wychowawczego pani Regina Mańkowska uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć we "wspólnych wigibasach" w formie zumby poprowadzonej w dwóch grupach wiekowych (kl. I-III i KL. IV- VI) przez panią Monikę Babij- instruktora fitness z Ozimka.

Po rozruszaniu ciał i dotlenieniu umysłów uczniowie przystapili do prac w klasach.

Uczniowie klas młodszych zmierzyli się z ekspresją plastyczną , która polegała na wykonaniu swego portretu a następnie z powstałych arcydzieł wykonaniu wspólnego plakatu klasy.

Ponadto maluchy miały przedstawić swe klasy radosnym okrzykiem oraz krótką prezentacją na temat tego, co lubią robić razem i dlaczego ich klasa jest wyjątkowa.

Kolejnym zadaniem dla klas I-III było przygotowanie zdrowych przekąsek pod hasłem "I młodszy pomaga starszemu".

W tym samym czasie uczniowie klas IV-VI poszukiwali informacji na temat życia dzieci w różnych krajach, na podstawie których wykonywali plakaty obrazujące los dziecka w wybranym kraju oraz opracowywali propozycje pomocy.

Na podstwie zebranych informacji uczniowie przedstawili nastepujące dane:

Co roku umiera z głodu 15 milionów dzieci

- 1/12 ludzi na świecie choruje z niedożywienia, w tym 160 milionów dzieci poniżej piątego roku życia

- W krajach ubogich 1 na 10 dzieci nie dożywa wieku 5 lat

- Co piąte dziecko na świecie nie chodzi do szkoły

- 40% dzieci afrykańskich nigdy nie chodziło do szkoły. Jest to jedyny region świata, gdzie liczba dzieci pozaszkolnych rośnie

- 1/5 ludzkości nie ma dostępu do ujęć świeżej wody

- Co minutę z powodu braku odpowiedniej opieki medycznej umiera kobieta w ciąży

- Niedożywienie powoduje 55% wszystkich zgonów dzieci na świecie

- Za cenę jednego pocisku rakietowego szkoła pełna głodnych dzieci mogłaby przez 5 lat wydawać codzienny posiłek

- 3 miliardy ludzie na świecie usiłuje przeżyć za 2 dolary dziennie. Blisko 1/4 ludzi żyje za mniej niż 1 dolar dziennie. 

Słowa " Nie jesteś sam - zawsze jest ktoś obok na kogo możesz liczyć - nie jesteś sam - zawsze jest ktoś kto na ciebie liczy" stały sie mottem Dnia bez Przemocy wypracowanym przez uczniów naszej szkoły.

By unaocznić, iż każdy może zrobić coś dla innych a tym samym zmieniac świat na lepsze przeszliśmy do monsumpcji  zdrowych przekąsek przygotowanych rękoma najmłodszych członków naszej społecznośći.

W nastepnej części dnia zaprezentowali się uczniowie klasy pierwszej w nienieckojęzycznym teatrzyku "Wit machen eine Reise" (w wolnym tłumaczeniu: Wybieramy się w podróż). Grupę przygotowała pani Bernadetta Urbanowska.

W krótką podróż muzyczno-taneczną z angielskim zabrała nas klasa II i III. By tchnąć w nas pozytywną energię zaśpiewali piosenki „ROW ROW ROW YOUR BOAT" i „TEDDY BEAR PUT YOUR HAND UP” , „ELEPHANTS HAVE WRINKLES” oraz kołysankę  „TWINKLE, TWINKLE LITTLE STAR”. Klasy do wystepu przygotowała pani Monika Galus.

W szkole naszej nie brakuje dzieci utalentowanych i odważnych. Wśród nich znalazła sie uczennica klasy IV Julia Troszyńska, dziewczynka od wielu lat związana z zespołem mażoretkowym Diament w Ozimku, odnosząca liczne zwycięstwa w tego rodzaju tańcu zarówno w konkursach lokalnych, regionalnych jak i o zasięgu ogólnokrajowym czy europejskim. Ta utalentowana osóbka zaprezentował się przed społecznością szkolną w jednej ze swych choreografii.

Taniec daje bardzo dużo satysfakcji, pozytywnej energii i 

witalności nie tylko tancerzowi ale i w pewnym stopniu obserwatorowi. Pozwólmy się więc zarażać tą formą aktywności.

Jako, iż Dzień bez Przemocy odbywał sie na przednówku wakacji więc i do tego oczekiwanego momentu odnieśliśmy się w happeningu. Przypomnieliśmy sobie zasady, które pomogą uniknąć nieprzyjemnych przygód. 

Na koniec wystapiła klasa VI przygotowana przez panią Agatę Matracką z piosenką "Holiday"

 i

Galeria

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

 

Szkoła posiada "Pracownię komputerową współfinansowaną
z Europejskiego Funduszu Społecznego" 
w ramach projektu 
"Pracownie komputerowe dla szkół
Szkoła jest beneficjentem w
Rządowym programie "Radosna Szkoła"
Rok szkolny 2011/2012
Rokiem Szkoły z Pasją
Klasa 1 uczestniczy w programie 
"Klub Bezpiecznego Puchatka"

Już od kilku lat nasza szkoła bierze
udział w programie "Szkoła bez przemocy"
Po raz kolejny uczestniczymy 
w programie "Szklanka Mleka"
współfinansowanym z funduszy ARR oraz Unii Europejskiej

Zapraszamy na naszego bloga "WF z klasą"

Cała szkoła bierze udział w programie
"Ratujemy i Uczymy Ratować"

 do góry