Program 4 – dniowej wycieczki

autokarowej w Karkonosze  w dniach 26-29 IV 2016

 

 

Dzień 1

 g.7.00 – wyjazd; do autostrady, autostradą do Wrocławia,  dalej na Świdnicę

 - zwiedzenie Kościoła Pokoju / na liście UNESCO /, spacer po Starym Mieście /Rynek,Ratusz,Katedra /

 - przejazd do Jeleniej Góry, przejście szlakiem do Schroniska  '' Górska Perła''

 - powrót do Jeleniej Góry, spacer po Starym Mieście

 - przejazd do Hotelu w Karpaczu, zakwaterowanie, obiadokolacja

 

Dzień 2

 godz.8.00 - śniadanie, wyjazd w teren

 - przejazd pod Wodospad Szklarki, krótki spacer  do Schroniska przy Wodospadzie, postój przy Schronisku

 - przejście szlakiem do Szklarskiej Poręby, dalej do Wodospadu Kamieńczyka

 - przejazd do Sobieszowa, spacer szlakiem do ruin zamku Chojnik, odpoczynek na szczycie w Schronisku, panorama Kotliny Jeleniogórskiej z wieży zamkowej

-przejazd do Karpacza, zakwaterowanie, obiadokolacja.

  

Dzień3

 g. 8.00 – śniadanie,

- przejazd pod Kopę, wjazd wyciągiem krzesełkowym  lub przejście szlakiem do Schroniska pod Kopą, dla chętnych spacer na Śnieżkę, zejście szlakiem do Strzechy Akademickiej- , dalej do Samotni, odpoczynek nad Stawem, zejście do Karpacza

- zwiedzenie Świątyni Wang z przewodnikiem

- powrót do Hotelu w Karpaczu, obiadokolacja.

 

Dzień4

 g.8.00 – śniadanie, wykwaterowanie

- spacer po Karpaczu / możliwość zwiedzenia Muzeum  Zabawek, Muzeum Sportu lub rynny zjazdowe

-przejazd do Zamku Książ /zwiedzanie z przewodnikiem

-przejazd do Szczawna Zdroju /spacer po Uzdrowisku            

- wyjazd w drogę powrotną /ok.4 h /

-powrót około 21.30

 

Cena ; 450 ( obejmuje także wszystkie bilety wstępu i przejazd wyciągiem krzesełkowym)

 

Wycieczka przeznaczona jest dla uczniów klas IV-VI

 

Zapisy na wycieczkę do 30 listopada u Pana Artura Czichosa.

 

Program dwudniowej wycieczki po Wielkopolsce

W dniach 20 -21.10.2015r.

 

Dzień 1

- godzina 600 – wyjazd przez Kluczbork – Kępno – Jarocin do Poznania

- zwiedzanie Katedry na Ostrowie Tumskim

- przejazd do Centrum, spacer po Starym Mieście

- Przejazd do Puszczykowa – zwiedzanie Muzeum Arkadego Fidlera

- przejazd do Rogalina – spacer po zespole parkowym, Dęby Rogalińskie

- przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja

 

Dzień 2

- godzina 800 – śniadanie, wykwaterowanie

- zwiedzanie osady w Biskupinie

- przejazd do Gniezna, spacer po Starym Mieście

- zwiedzanie Katedry z przewodnikiem

- przejazd do Śmiełowa, zwiedzanie Muzeum Adama Mickiewicza

- przejazd do Antonina, spacer po zespole parkowym Pałacu Radziwiłłów

- wyjazd w drogę powrotną z przerwą na posiłek

- powrót około godziny 2200

 Koszt wycieczki przy 40 uczestnikach 220 złotych, dodatkowo na bilety wstępu około 32 złotych.

Wycieczka przeznaczona jest dla klas IV – VI. W przypadku, gdy zostaną wolne miejsca mogą w niej uczestniczyć uczniowie  klas młodszych, szczególnie klasy III

 

 

24 maja w Biestrzynniku odbyła się XXVI edycja spławikowych zawodów wędkarskich z okazji Dnia Dziecka, zorganizowanych przez Komisję ds. Młodzieży Zarządu Okręgu PZW w Opolu przy współudziale Koła PZW „Małapanew”, Gminy Ozimek, Opolskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Przyszłość” oraz sponsorów; HDT Polska Sp. z o.o. i firmy Balsax. W zawodach wystartowała setka dzieci, które przez ponad trzy godziny, pod okiem opiekunów, łowiły ryby na dwóch akwenach: pierwszym – przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych oraz mlecznym – gimnazjaliści. Naszą szkołę reprezentowało ośmiu uczniów,których wspierali tatusiowie,mamusie, bracia i wujkowie.

Na wylosowane stanowiska zawodnicy wyruszyli zaopatrzeni w sprzęt wędkarski i otrzymane od organizatorów paczki ze słodyczami, a po zakończonych połowach na wszystkich czekał poczęstunek kiełbasą z grilla i napojami. W tym czasie komisja sędziowska ważyła złowione ryby i obliczała wyniki rywalizacji w poszczególnych kategoriach. Dla zwycięzców były puchary, dyplomy i nagrody, a dla wszystkich zawodników wędkarskie upominki, które wręczali: wiceprezes Zarządu Okręgu PZW w Opolu Wiesław Miś z burmistrzem Ozimka Markiem Korniakiem i prezesem OSM „Przyszłość” Franciszkiem Dezorem. Nagrodę dla najmłodszej zawodniczki otrzymała trzyletnia Paulinka Szymska, największe ryby złowili: Karol Pawłowski (leszcz 350 g) i Wojciech Osada (karaś 350 g), a najlepszymi zawodnikami zostali: wśród chłopców Karol Garańczuk i wśród dziewcząt Emilia Mikolas. Drużynowo wygrało Gimnazjum Zespołu Szkół przed Gimnazjum nr 1 w Ozimku, a wśród szkół podstawowych – SP nr 2 przed SP nr 1 i SP nr 3 w Ozimku. Kolejne miejsca zajęły PSP w Grodźcu, Antoniowie, Krasiejowie, Szczedrzyku i Dylakach.  

W ramach ,, Szkoły w ruchu” uczniowie klas IV-VI odwiedzili w kwietniu PARK JURAJSKI w Krasiejowie.

Nasi uczniowie sprawdzali swoją sprawność fizyczną na ściance wspinaczkowej, pajęczej sieci , huśtawkach, zjeżdżalniach, bujańcach oraz zjeżdżali rurami z 12 – metrowej wieży znajdującej się na trzech kondygnacjach.  

 

W ramach akcji ,,Szkoła w ruchu” w marcu i kwietniu nauczyciele klas I-III uatrakcyjniali zajęcia wychowania fizycznego nietypowymi przyborami oraz nietypowymi grami i zabawami.

Na zdjęciach prezentują się uczniowie klasy III w zabawach i grach z dużą gumową piłką uszatą. Uczniowie poznali między innymi zasady piłki nożnej w siadzie oraz różne formy współzawodnictwa z użyciem dużej gumowej piłki.

Ćwiczone były również elementy gimnastyki korekcyjnej.

 

Od września 2013 r uczniowie naszej szkoły biorą udział w zajęciach nauki pływania w ramach projektu "Szkoła pełna pomysłów". Zajęcia odbywają się na pływalni "Delfin" w Dobrodzieniu.

Klohs
Klohs
Klohs_D
Klohs_D

Dnia 04.05.2014 na stadionie MOSiR w Opolu odbył się Finał Wojewódzkich Szkolnych Igrzysk Sportowych w LA. Świetnie spisał się w nim Dawid Klohs, uczeń VI klasy Szkoły Podstawowej w Krasiejowie zdobywając wynikiem 64,5 w rzucie piłeczką palantową srebrny medal. Przepustką do Finału były wcześniejsze zawody powiatowe rozegrane również w Opolu , w których to zwyciężył z wynikiem 61 metrów, zostając Mistrzem Powiatu. W zawodach powiatowych uczniowie ze Szkoły z Krasiejowa startowali również: w sztafecie 4x100 metrów zajmując III miesce (Dawid Spyra, Dawid Klohs, Kacper Kokot, Szymon Zajonc), Szymon Zajonc w biegu na 500 metrów był III a Kacper Kokot w biegu na 1000 metrów był IV. Uczniów do zawodów LA przygotował nauczyciel wychowania fizycznego Artur Czichos.

sjz
sjz

Na obiektach sportowych Zespołu Szkół w Ozimku odbyły się VII Zawody w Sportach Obronnych ,,Sprawni jak żołnierze” o Puchar Burmistrza Ozimka. W zawodach startowały pięcioosobowe reprezentacje ośmiu szkół podstawowych gminy oraz gimnazjów. Rywalizowano w trzech konkurencjach: strzelanie z broni pneumatycznej, rzut granatem oraz bieg zespołowy z bronią.Naszą szkołę reprezentowali:Natalia Grobarek z klasy V oraz uczniowie klasy VI Dawid Klohs, Dawid Spyra, Kacper Kokot i Szymon Zajonc. Spisali się znakomicie i w klasyfikacji generalnej zajęli drugie miejsce na osiem startijących szkół. BRAWO!!!

W klasyfikacji szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła SP w Dylakach, drugie miejsce SP w Krasiejowie, trzecie SP Nr 3 z Ozimka. W kategorii gimnazjów: pierwsze miejsce III klasa z Gimnazjum NRr 1, drugie miejsce III klasa Gimnazjum Nr 2, trzecie miejsce II klasa Gimnazjum NR 2. Puchary i nagrody wręczali: burmistrz Marek Korniak i szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego płk Mirosław Karasek. Sędzią głównym zawodów był Jan Kamiński. Tym razem zawodów nie zaszczycili swą obecnością żołnierze Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca. Zapewnili, że będą w przyszłym roku.

Egzamin na kartę
Egzamin na kartę
Egzamin na kartę
Egzamin na kartę
Egzamin na kartę
Egzamin na kartę

Dnia 03 czerwca 2014r w obecności policjanta dzielnicowego pana Sebastiana Pawlaka odbył się praktyczny egzamin na kartę rowerową.

Zdający uprzednio zaliczyli egzamin teoretyczny a w dniu dzisiejszym wykazali się dużymi umiejetnościami praktycznymi  w zakresie bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Uczniów do egzaminu na kartę rowerową przygotowali pani Julita Matuszewska i pan Artur Czichos.

 

Dnia 14 maja 2014 roku w Ozimku na boiskach Orlika został rozegrany jeden z wielu wojewódzkich turniejów eliminacyjnych w ramach ogólnopolskiego turnieju ,,Szczypiorniak na Orlikach”.W turnieju nie zabrakło reprezentacji naszej szkoły.

Aura nie sprzyjała zmaganiom sportowym dzieci – było zimno i wietrznie, początkowo padał deszcz. Pogoda nie przeszkodziła jednak w rozegraniu wszystkich meczy zgodnie z planem i w duchu zasad „fair play",

 

  PROGRAM ZAWODÓW GRUPA A

 

Godzina

A

B

Wyniki

9 00

GZS SP nr 3 Ozimek I

PSP nr 1 Kolonowskie II

12-0(9-0)

 

10 00

SP Krasiejów

PSP nr 1 Kolonowskie II

13-1(8-0)

 

 

11 00

GZS SP nr 3 Ozimek I

SP Krasiejów

10-2(6-0)

 

PROGRAM ZAWODÓW GRUPA B

 

Godzina

A

B

wyniki

9 30

PSP nr 1 Kolonowskie I

GZS SP nr 3 Ozimek II

18-0(8-0)

 

 

10 30

GZS SP nr 3 Ozimek II

SP Staniszcze Małe

2-7(1-3)

11 30

PSP nr 1 Kolonowskie I

SP Staniszcze Małe

8-1(4-0)

 

 

1A- 2B godzina 12 00 GZS SP nr 3 Ozimek I - SP Staniszcze Małe 11-1(7-0)

1B-2A godzina 12 30 PSP nr 1 Kolonowskie I - SP Krasiejów 13-2 (7-1)

O I miejsce 1A/2B-1B/2A godzina 13 00 GZS SP 3 Ozimek I - PSP 1 Kolonowskie I 9-13(5-5)


Ostateczna klasyfikacja w turnieju:

1.PSP nr 1 Kolonowskie I -awans do turnieju finałowego

2.GZS SP nr 3 Ozimek I -awans do turnieju finałowego

3.SP Krasiejów

4.PSP Staniszcze Małe Spórok

5.PSP nr 1 Kolonowskie I

6.GZS SP nr 3 Ozimek I

 

 

Drużyna SP Krasiejów grała w składzie: Dawid Klohs, Kacper Kokot, Szymon Zajonc, Mirosław Knapik, Szymon Wendel, Dawid Spyra, Michał Gogolin, Bartosz Kuczer, Kacper Szmit,Łukasz Sklorz, Mikołaj Kowalik.

 

Dnia 23.05.2014r. na boisku sportowym w Grodźcu odbyła się ogólnopolska akcja „Polska Biega”. W imprezie wzieło udział około 650 uczestników w rożnych kategoriach wiekowych.Naszą szkołę reprezentowało 30 uczniów klas I-VI. Impreza została otwarta przez Burmistrza Ozimka Marka Korniaka, który również wręczał pamiątkowe medale oraz dyplomy dla pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii wiekowej.

Bardzo dobrze spisali się nasi uczniowie , a szczgólnie Paweł Dryś i Julia Troszyńska, którzy bezkonkurencyjnie wygrali swoje biegi. Wszyscy nasi uczniowie ukończyli swoje biegi w dobrej dyspozycji fizycznej.

Wyniki:

I KLASA (DZIEWCZĘTA)


1.Hellbach Joanna – SP Daniec

2.Bąk Zofia – PSP 1 Ozimek

3.Adamietz Laura – SP 3 Ozimek


I KLASA (CHŁOPCY)

1. Lipok Patrick – Chrząstowice

2. Łysiak Szymon – SP 3 Ozimek

3. Pastuch Wojciech – SP Grodziec


II KLASA (DZIEWCZĘTA)

1. Janik Martyna – SP 3 Ozimek

2. Andrzejewska Anna – SP 3 Ozimek

3. Wiechoczek Laura – SP Krasiejów


II KLASA (CHŁOPCY)

1. Dryś Paweł – SP Krasiejów

2.Pokorski Patryk – SP 3 Ozimek

3. Ciesiołkiewicz Fabian – SP Krasiejów

 

III KLASA (DZIEWCZĘTA)

1. Troszyńska Julia – SP Krasiejów

2. Bąk Halina – PSP 1 Ozimek

3. Dawid Amelia – SP Dylaki

 

III KLASA (CHŁOPCY)

1. Bajor Kamil – SP 3 Ozimek

2. Wieczorek Maciej – SP 3 Ozimek

3. Czupala Kamil – SP Chrząstowice


IV KLASA ( DZIEWCZĘTA)

1. Długosz Angelika – SP Szczedrzyk

2. Wawrzynek Julia – SP Krasiejów

3. Dołegowska Angelika – SP 1 Ozimek


IV KLASA (CHŁOPCY)

1. Czupała Tomasz – SP 3 Ozimek

2. Musiał Tymoteusz – SP 1 Ozimek

3. Kuczer Bartosz – SP Krasiejów


V KLASA (DZIEWCZĘTA)

1. Plewa Zuzanna – SP Grodziec

2. Ledowoch Natalia – SP Szczedrzyk

3. Studzińska Vanessa – SP Antoniów

4.Grobarek Natalia – SP Krasiejów


V KLASA (CHŁOPCY)

1. Lewandowski Jakub – SP 3 Ozimek

2. Molednowski Marcel – SP 3 Ozimek

3. Siedlaczek Daniel – SP Antoniów


VI KLASA SZKOŁY PODSTAWOWEJ – I GIMNAZJUM (DZIEWCZĘTA)

1. Fiołkowska Martyna – SP Grodziec

2. Zimmermann Aleksandra – GZS Ozimek

3. Guzy Anna – GZS Ozimek


VI KLASA SZKOŁY PODSTAWOWEJ – I GIMNAZJUM (CHŁOPCY)

1.Sosnowski Marcel – SP Dylaki

2.Brodziak Dominik – ZS Ozimek

3. Kotliński Jakub – ZS Ozimek

4.Kokot Kacper – SP Krasiejów


 

 

 

 

My też mamy ,,złoto”! Do ,,brązu” zabrakło 0,5 punktu!

 

            Uczniowie teamu SP Krasiejów w osobach Marcela Quaschniok-Quade oraz Mateusza Knapika w listopadzie 2013 roku wystartowali w kolejnej edycji Konkursu Języka Niemieckiego. Pomyślnie przechodząc eliminacje szkolne, a następnie gminne dotarli do ostatniego etapu konkursu – eliminacji wojewódzkich.

A tu konkurencja była niemała: 88 doskonałych przeciwników. Bój (eliminacje wojewódzkie)

odbył się 10 lutego 2014r. i składał  z dwóch etapów: części pisemnej, w tym rozumienia tekstu słuchanego i realioznawstwa Niemiec oraz części ustnej - zwanej rozmową.              I….wcale nie był łatwy!

 

    A wyniki? Już 14 lutego mogliśmy świętować, i to nie tylko ,,Walentynki”. Tego bowiem dnia dowiedzieliśmy się, że nasi uczniowie dołączyli do ,,olimpijskiej listy medalowych zwycięzców”.

Nasz kolega Marcel Quaschniok –Quade uczeń klasy VI zdobywając 66 z 68 możliwych do ,,zgarnięcia” punktów, tj. 97,06%  z  85%  punktów  wymaganych, aby otrzymać tytuł laureata ,,pofrunął” na najwyższe z możliwych miejsc na liście zwycięzców- miejsce I !

 

Drugi z naszych reprezentantów Mateusz Knapik, jedyny  czwartoklasista wśród 65 uczestników zeszłorocznej edycji konkursu ( teraz już uczeń klasy V ) poprawił

w tym roku swoją poprzednią bardzo dobrą  lokatę na liście laureatów ,, prześlizgując się” jeszcze o kilka oczek w górę z miejsca 9-tego na zaszczytne miejsce IV. Tylko 0,5 punktu zabrakło naszemu walecznemu Mateuszowi do przysłowiowego ,,pudła”(64/68pkt – 94,12%)i ,,brązu”

 

Ogromne brawa, brawa, brawa, podziękowania i gratulacje dla zwycięzców oraz ich rodziców!

                                                             Kibice (uczniowie i grono pedagogiczne SP Krasiejów)

          wraz z ,,trenerem kadry” (nauczycielem j. niemieckiego Panią Bernadetą Urbanowską)

PS. Naszemu ,,Złotemu” życzymy powodzenia i sukcesów w kolejnych edycjach konkursu

      (niestety dla nas - już dla teamu gimnazjalistów),

     a Mateuszowi ,,Waleczne Serce” na następny rok siły i uporu w dążeniu do upragnionego   

     najwyższego stopnia ,,pudła”. Liczymy na powtórkę!

Program wycieczki „Odkrywanie kopalnianych podziemi

KOPALNIA SREBRA - SZTOLNIA CZARNEGO PSTRĄGA – KOPALNIA GUIDO”

planowany termin – kwiecień 2016r

 

 

Godzina

Etapy wycieczki

  1.         

7. 30                

Wyjazd spod szkoły w kierunku Tarnowskich Gór

  1.         

9.00 -  11.00

Zwiedzanie zabytkowej kopalni  srebra tworzącej  labirynt wyrobisk górniczych z XV-XX wieku.

Trasa turystyczna ma 1700 m długości z czego 270 metrowy odcinek pokonuje się łodziami. Szlak w kształcie trójkąta łączy szyby: „Anioł”, „Żmija” i „Szczęść Boże”.

Podziemna trasa jest udźwiękowiona w autentyczne odgłosy ciężkiej pracy gwarków, efekty zawału kopalnianego, jadących wózków i robót strzałowych.

  1.         

11.00 – 12.00

Przejazd do oddalonej o kilka kilometrów Sztolni Czarnego Pstrąga.

Jest to unikalny 600- metrowy fragment XIX wiecznej sztolni „Fryderyk”, odwadniające tarnogórskie podziemia. Turyści pokonują trasę łodziami przy świetle migocących lamp karbidowych i jest to najdłuższy podziemny przepływ w Polsce!

  1.         

12.00 – 13. 00

Przerwa na obiad

  1.         

13.00 – 15. 30

Przejazd do Zabrza i zwiedzania Kopalni Guido

 Zjazd górniczą windą (szolą) na poziom 320

 Aktywne zwiedzanie Kopalni Guido

 Spotkanie ze Skarbnikiem

 Nadanie tytułu Przyjaciela Skarbnika

 Przejazd górniczą kolejką

 Pokaz kombajnu ścianowego i kombajnu chodnikowego

 Projekcja filmu „Łysek z Pokładu Id

  1.         

 ok. 17.00

Powrót do Krasiejowa

 

Koszt przy 40 uczestnikach ok. 95 zł, obiad dodatkowo płatny

W sobotę 26 kwietnia rozegrano gminne zawody w czwórboju lekkoatletycznym w Ozimku, w których wystąpiła drużyna chłopców naszej szkoły. Chłopcy spisali się wspaniale i zajęli  bezapelacyjnie pierwsze miejsce kwalifikując się jednocześnie do finału powiatowego.

Klasyfikacja zawodów:

1.SP KRASIEJÓW

2.PSP DYLAKI

3.PSP 3 OZIMEK

4.PSP 1 OZIMEK

5.PSP GRODZIEC

 

Naszą szkołę reprezentowali :

Dawid Klohs       – 208 pkt

Kacper Kokot      – 157 pkt

Szymon Zajonc   – 137 pkt

Jacek Markieton – 137 pkt

Nasza drużyna uzyskała 710 pkt.

 

  • wykonujemy prace plastyczne różnymi środkami artystycznego wyrazu:

 

 

 

  • rozgrywamy potyczki sportowe:

 

 

 

 

  • wykorzystujemy stare i nowe zabawy dla grupy:

 

 

  • zabawy ze wstęgą kreatywną:

 

 

 

  • korzystamy z kącika zabaw:

 

 

 

  • bawimy się w grupach zainteresowań:

 

  

 

 

 

  • Uczymy się, odrabiamy prace domowe:

 

 


Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2011/2012, a zatem rodzice chcący zapisać swoje dziecko do świetlicy szkolnej zobowiązani są do wypełnienia karty - zgłoszenia.


Druk do pobrania >>tutaj<<

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

 

Szkoła posiada "Pracownię komputerową współfinansowaną
z Europejskiego Funduszu Społecznego" 
w ramach projektu 
"Pracownie komputerowe dla szkół
Szkoła jest beneficjentem w
Rządowym programie "Radosna Szkoła"
Rok szkolny 2011/2012
Rokiem Szkoły z Pasją
Klasa 1 uczestniczy w programie 
"Klub Bezpiecznego Puchatka"

Już od kilku lat nasza szkoła bierze
udział w programie "Szkoła bez przemocy"
Po raz kolejny uczestniczymy 
w programie "Szklanka Mleka"
współfinansowanym z funduszy ARR oraz Unii Europejskiej

Zapraszamy na naszego bloga "WF z klasą"

Cała szkoła bierze udział w programie
"Ratujemy i Uczymy Ratować"

 do góry