OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

Z życia szkoły 2016/2017

RELACJA Z WYCIECZKI DO KRAKOWA

W dn. 12-13 października 39 uczniów naszej szkoły wyruszyło wraz z wychowawcami na wycieczke krajoznawczo- turystyczną do Krakowa.

Swoja przygodę w poznawaniu jednej z największych perełek turystycznych naszego kraju rozpoczęliśmy od zwiedzania Kazimierza. To samodzielnie niegdyś miasto przez wiele wieków było miejscem współistnienia i przenikania się kultury żydowskiej i chrześcijańskiej. Szczególne wrażenie wywarły na nas uliczki – istnie wyjęte z minionej epoki.

Udaliśmy się również do Bazyliki św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa  - potocznie nazywanej kościołem Na Skałce. Poznając jego barokowy charakter mieliśmy również możliwość oddania czci spoczywającym w Krypcie Zasłużonych postaciom polskiej kultury i nauki.

Niestety niesprzyjająca aura pogodowa nie pozwoliła nam na chwilę zadumy i refleksji przy Sadzawce św. Stanisława.

Kolejnym etapem wycieczki były zajęcia edukacyjne w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Pierwsza ich część poświęcona była historii komunikacji zbiorowej w Krakowie, dziejom polskiej motoryzacji, inżynierii miejskiej i technice wykorzystywanej w gospodarstwach domowych. Uzupełnieniem spotkania z historią i eksponatami muzealnymi była wystawa interaktywna, w której zjawiska fiyki prezentowane były w formie zabaw interaktywnych. I tak  mieliśmy okazje popracować w kieracie, wprowadzając w ruch wielkie koło, podnosząc jednocześnie windę z kilkoma osobami w środku, prowadzić samochód z kwadratowymi kołami itp.

Mimo wciąż pogarszające się pogody pełni zapału dotarliśmy pod Kopiec Kościuszki, gdzie smagani wiatrem „wdrapaliśmy się” na jego szczyt, by choć w okrojonym zakresie podziwiać panoramę Krakowa i jej najbardziej rozpoznawanych obiektów.

Po zejściu z Kopca obowiązkowo udaliśmy się na wystawę poświęcona T. Kościuszce. Tam pani pracownik muzeum udzieliła nam lekcji historii przybliżając nam sylwetkę tego niezwykłego Polaka.

Wizyta na Kopcu była również możliwością zwiedzania unikatowego fortu cytadelowego.

Również na Kopcu stanęliśmy „twarzą w twarz” z figurami woskowymi najwybitniejszych Polaków.

Po tych atrakcjach udaliśmy się do hotelu, gdzie do późnych godzin nocnych cieszyliśmy się swoja obecnością.

Następnego dnia udaliśmy się w podróż Drogą Królewską, na której poznawaliśmy najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne Krakowa: Plac Matejki, Barbakan, Bramę Floriańską, ul. Floriańską, Kościół Mariacki (usłyszeliśmy nawet Hejnał), kościół św. Piotra i Pawła, Zamek Królewski (przepiękne komnaty królewskie, skarbiec, zbrojownię) na Wzgórzu Wawelskim, Katedrę na Wawelu i Smocza Jamę.

Pełni pozytywnych wrażeń, zaopatrzeni w pamiątki i upominki dla najbliższych polecamy wszystkim wycieczki, które jak ta bawią i uczą.

 

Szkoła posiada "Pracownię komputerową współfinansowaną
z Europejskiego Funduszu Społecznego" 
w ramach projektu 
"Pracownie komputerowe dla szkół
Szkoła jest beneficjentem w
Rządowym programie "Radosna Szkoła"
Rok szkolny 2011/2012
Rokiem Szkoły z Pasją
Klasa 1 uczestniczy w programie 
"Klub Bezpiecznego Puchatka"
Już od kilku lat nasza szkoła bierze
udział w programie "Szkoła bez przemocy"
Po raz kolejny uczestniczymy 
w programie "Szklanka Mleka"
współfinansowanym z funduszy ARR oraz Unii Europejskiej

Zapraszamy na naszego bloga "WF z klasą"

Cała szkoła bierze udział w programie
"Ratujemy i Uczymy Ratować"

  • Data aktualizacji: 2020-10-24 23:12
  • |
  • Licznik odwiedzin: 880 124